Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Sukces Oli Wybraniec w konkursie biblijnym

Opublikowano: poniedziałek, 27, kwiecień 2015 14:00


    24 marca 2015r. odbyły się pierwsze eliminacje w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Konkurs, już po raz dziewiętnasty, był organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Do etapu szkolnego w I LO przystąpiło 25 uczniów. Szesnastu z nich zdobyło więcej niż 50% punktów przewidzianych za prawidłowe rozwiązanie testu. Najwyższą punktacją mogą się pochwalić:
Karol Ścibak z kl. IC – 74 pkt
Aleksandra Wybraniec z kl. IIA – 72 pkt
Natalia Wójcik z kl. IIA – 64 pkt.
    Uczniowie ci reprezentowali I LO w zmaganiach na szczeblu diecezjalnym 21 kwietnia 2015r.w Lublinie. Etap diecezjalny odbył się w auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Po części pisemnej konkursu uczestnicy wzięli udział w Eucharystii, która była sprawowana w Kaplicy Seminaryjnej, a następnie zwiedzili Muzeum Starodruków i Sztuki Sakralnej.


    Sukces na skalę wojewódzką odniosła Aleksandra Wybraniec, która jako jedna z siedmiu osób (spośród ponad dwustu trzydziestu uczestników etapu diecezjalnego), zakwalifikowała się do etapu ustnego. Po raz pierwszy w historii szkoły uczennica była „o krok od finału”, walczyła do końca, biorąc udział w trzech dogrywkach o miejsce w finale ogólnopolskim. Ostatecznie uplasowała się na IV miejscu w finale diecezjalnym (w województwie). Jesteśmy z niej niezmiernie dumni.
Nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce wśród szkół z powiatu krasnostawskiego, które brały udział w konkursie biblijnym.
    Tegoroczny konkurs obejmował znajomość treści Księgi Jonasza, Ewangelii według św. Łukasza i Dziejów Apostolskich. Uczestnicy musieli jednak zwrócić uwagę na przypisy i komentarze do tych ksiąg oraz na słowniczek pojęć. Ważne było, aby korzystać z przekładu Pisma Świętego Edycji świętego Pawła, na podstawie którego układane są konkursowe zagadnienia.
Zwycięstwo w konkursie odbywa się na wielu płaszczyznach. Od osiągnięcia najwyższej liczby punktów w kolejnych rozgrywkach, zdobycia nagród (m.in. indeksów na wyższe uczelnie, zagranicznych pielgrzymek czy multimedialnych gadżetów) cenniejsze jest przekraczanie samego siebie, pogłębianie duchowości, patrzenie na rzeczywistość oczami Chrystusa, którego można poznać i dotknąć przez obcowanie z Jego Słowem.
Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka religii Renata Tywoniuk – Kwoka, a w zmaganiach diecezjalnych towarzyszył im ks. Adam Musiel.

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie