Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

„Na skrzydłach orłów”

Opublikowano: piątek, 17, kwiecień 2015 07:54


   13 kwietnia 2015 roku w murach naszego Liceum gościli przedstawiciele Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Spotkanie zorganizował Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie w ramach cyklicznych „Spotkań Trzech Pokoleń”. Honorowym gościem był Ryszard Hać -żołnierz, generał brygady, pilot SZ RP, obecnie dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Z dumą informujemy, iż pan Ryszard Hać jest absolwentem naszego Liceum!


    Uczniowie uczestniczący w prelekcji mogli dowiedzieć się, jakie warunki należy spełnić, aby przejść pomyślnie rekrutację do tej elitarnej placówki. Poznali tę szkołę na podstawie relacji przewodniczącego Samorządu Studenckiego, którym obecnie jest kpr. pchor. Kamil Mazur oraz obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną. Młodzież z Jagiełły była bardzo zainteresowana specyfiką uczelni, wiele osób nie omieszkało zadać pytań dotyczących najbardziej nurtujących zagadnień. Uzyskali ciekawe i bardzo szczegółowe informacje o kierunkach kształcenia w Wyższej Szkole Oficerskiej. Pan Generał w zajmujący sposób opowiadał o sztuce pilotażu, nawigacji lotniczej i zarządzaniu ruchem lotniczym.
Z pewnością przybyli goście zaszczepili w naszych uczniach, zwłaszcza w chłopcach, chęć zostania Oficerami Sił Powietrznych, czego im serdecznie życzymy!

                                                                                                                 ata

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie