Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Noc Muzeów 2019

Opublikowano: środa, 29, maj 2019 10:53


     W sobotę, 18 maja 2019 r. uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły pod opieką p. Marcina Wilkołazkiego  kolejny raz włączyli się w pomoc przy realizacji europejskiej akcji "Noc Muzeów". Młodzież pomagała w opiece nad muzealnymi eksponatami, znajdującymi się na wystawach oraz w kierowaniu ruchem zwiedzających. Ponadto licealiści wspólnie z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 przeprowadzili quiz historyczny z zakresu dziejów Polski i Krasnegostawu, w którym można było wygrać atrakcyjne nagrody.
     Tegoroczna krasnostawska "Noc Muzeów" zgromadziła prawie 350 osób, a ten wyjątkowy czas poza zwiedzaniem wystaw upłynął w klimatach retro-poetyckich za sprawą akustycznego koncertu Łukasza Jemioły, znanego lubelskiego wokalisty i gitarzysty. Artysta oprócz swoich autorskich utworów wykonał piosenki Marka Grechuty.


     Dużym zainteresowaniem cieszył się również wykład Konrada Grocheckiego pt. "Ciąg Fibonacciego i eschatologiczna symbolika liczb w piramidalnym mauzoleum Orzechowskich w Krynicy" oraz prelekcja "Neque hic vivus, neque illic mortuus - czemu służył portret trumienny? O rytuale Pompa Funebris" - Mai Toczonej-Wal.
Nie zabrakło także przygotowanej specjalnie na sobotnie wydarzenie niespodzianki. W tym roku była to niecodzienna wystawa pt. "[Nie]widzialne", ukazująca dzieła sztuki sakralnej, dotychczas przechowywane w magazynach i nieudostępniane ze względu na zły stan zachowania.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie