Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Jagiellończycy w europejskim projekcie: „Read me” (Przeczytaj mnie)

Opublikowano: wtorek, 14, maj 2019 13:30


 


     „Read me”  - to nazwa kolejnego projektu europejskiego, w którym dzięki współpracy z zamojskim stowarzyszeniem Heureka Generator uczestniczyło dwoje naszych pierwszoklasistów: Martyna Wach z klasy I c i Dominik Łusiak z klasy Ib.  Wymiana odbywała się w dniach 25.03 – 02.04 2019 r. w Zwierzyńcu. Celem projektu była walka z uprzedzeniami i stereotypami  fukcjonującymi w naszym najbliższym otoczeniu.  
    Tym razem (podczas wymiany) została zastosowana metoda edukacji pozaformalnej o nazwie ‘HUMAN LIBRARY’. W trakcie projektu przygotowano i przeprowadzono event lokalny - zamiast książek można było „wypożyczyć” osobę, która może być narażona na stereotypowe postrzeganie przez innych. Taka osoba jest „żywą książką”, którą możemy przeczytać, a przez to otrzymać informacje „z pierwszej ręki”, które pozwolą nam budować własną opinię.

 

 „Dzięki tej wymianie, nauczyłam się wielu nowych rzeczy, a między innymi tego, aby nie patrzeć na ludzi przez pryzmat funkcjonujących stereotypów. To było bardzo ciekawe doświadczenie. ” – mówiła Martyna Wach z I LO im. Władysława Jagiełły.

,,Podczas tego projektu poprawiałem swoje umiejętności w porozumiewaniu się w języku angielskim. Zrozumiałem również, że w kontaktach z osobami pochodzącymi z innych krajów powinienem być otwarty i śmiały w wypowiadaniu własnych opinii." - stwierdził Dominik Łusiak z I LO im. Władysława Jagiełły.

„Była to moja druga wymiana. Różniła się tematem i  celem projektu, dzięki czemu miałam okazję nauczenia się zupełnie nowych rzeczy. Umiejętność używania języka angielskiego w praktyczny sposób pomogła mi zapoznać się z nowymi dla mnie sposobami walki ze stereotypami. ” – przyznała Magdalena Janowska z II LO im. C. K. Norwida.

Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie HEureka Generator w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, Sektor Młodzież.
Partnerzy projektu: Evolution (Resita, Rumunia), Smart Up (Skopje (Macedonia), Brno for you (Brno, Czechy), JASMA (Ryga, Łotwa).

 

https://www.youtube.com/watch?v=9Xiie93addo

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie