Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Jagiellończycy w ogólnopolskim programie „Dzień Przedsiębiorczości”

Opublikowano: czwartek, 25, kwiecień 2019 09:50       20 marca 2019 r. w ramach XVI edycji ogólnopolskiego programu „Dzień Przedsiębiorczości” młodzież naszego liceum odwiedziła wiele firm i instytucji działających w Krasnymstawie i najbliższych okolicach. Nasi licealiści zagościli m.in. w Urzędzie Miasta Krasnystaw, Komendzie Powiatowej Policji, Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie, Powiatowym Urzędzie Pracy, Muzeum Regionalnym, Sądzie Rejonowym w Krasnymstawie, Areszcie Śledczym, a także w wielu lokalnych prywatnych przedsiębiorstwach, działających w różnych branżach. Podczas jednodniowych praktyk uczniowie „Jagiełły” mieli możliwość poznania specyfiki konkretnego zakładu pracy oraz zweryfikowania swoich wyobrażeń o wybranym przez siebie zawodzie. Ponadto przekonali się w praktyce, jaki związek ma wykształcenie z karierą zawodową oraz mieli możliwość pozyskiwania informacji o tym, jakie kwalifikacje, umiejętności czy predyspozycje są niezbędne do wykonywania zawodu, który ich interesował.
„Dzień Przedsiębiorczości" to program organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości   pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Program ten ma za zadanie pomagać młodym ludziom w podejmowaniu przez nich trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Szkolnym koordynatorem programu jest nauczycielka podstaw przedsiębiorczości p. Sylwia Wójcik-Wilkołazka.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie